Małe dzieci, duże dzieci - jakże szybko czas tu leci!

opublikowane: 21 mar 2012, 15:47 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 11:36 ]
2 czerwca 2007r. uczniowie klas 4-6 spotkali się w szkole,gdyż w tym dniu pani Dorota Gardzioła przygotowała wyjątkową uroczystość z okazji Dnia Dziecka.

Każda klasa przyszła ubrana w innym kolorze:

• 4a - zielony
  • 4b - pomarańczowy
  • 5a - czerwony
  • 5b - biały
  • 6a - niebieski
  • 6b - żółty
  • 6c - różowy

Na rozgrzewkę małe i duże dzieci przedstawiły przygotowane wcześniej slogany, co bardzo podgrzało atmosferę i w wielu wyzwoliło wolę walki. Konkurencję tą wygrali uczniowie, jednak nauczyciele mieli duże wątpliwości co do bezstronności jury, w którego skład weszli rodzice, uczniowie klas młodszych i pani sekretarka. Niestety trzeba było pogodzić się z porażką i walczyć dalej.

W dwóch kolejnych konkurencjach nauczyciele nadrobili stracone punkty - pan Mariusz Baron w ekspresowym tempie wypił mleko z butelki ze smoczkiem, a pani Kasia Rakowicz sprawnie przewinęła niemowlę. Z nauczycielami naprawdę ostro rywalizowali Jonasz Pasławski z 5a i Karolina Chomiak z 6b.

W rzucie ringiem do celu Patryk Malinowski z 4a ograł samego Pana Dyrektora i uczniowie powoli zaczęli odzyskiwać stabilną pozycję.

W kolejnych konkurencjach uczniowie z coraz większą determinacją dążyli do wygranej - wspaniale zaśpiewali "Chodź, pomaluj mój świat" i nauczycielska "Poszła Karolinka" przegrała z kretesem. Robert Żarczyński i Bartek Bobik z 5b wznieśli solidniejszą budowlę z klocków niż panie Marianna Zaremba i Alicja Alikowska - Woźnica, i zdobyli kolejne punkty dla małych dzieci.

Paniom Justynie Kwaśniok i Marcie Bartkowiak świetnie poszło odgadywanie haseł, ale Martyna Karcz i Kasia Kostrzak z 6b też wspaniale sobie poradziły i w rezultacie był remis.

W ostatniej konkurencji - krzyżówce, uczniowie przygotowali tak podchwytliwe pytania, że panie Teresa Lewczuk i Lucyna Miara potrzebowały więcej czasu na zastanowienie. Ostatecznie uczniowie wygrali uzyskując 40 punktów, nauczyciele też nieźle wypadli - uzyskali 35 punktów.

Na koniec spotkania głos zabrali instruktorzy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy wręczyli wszystkim dużym i małym dzieciom opaski odblaskowe oraz zachęcali do wzięcia udziału w XVI Międzynarodowym Biegu Młodości.