Magiczna noc w bibliotece szkolnej

opublikowane: 5 kwi 2012, 08:00 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 11:14 ]
Z piątku na sobotę, z 24 na 25 lutego 2012 roku, po raz drugi w MSP-6 miała miejsce „Magiczna noc w bibliotece szkolnej”. Tak jak i w ubiegłym roku uczestniczyli w niej uczniowie klas czwartych (4a - 17 osób i 4b - 19 osób). W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Dziewczyny kontra chłopaki”.

Przygotowane przez bibliotekarza serie czytelnicze propagowały książki typowe dla chłopców ( „Mikołajek”, „Koszmarny Karolek ”) i te wyłącznie dla dziewcząt („ Hania Humorek”, „India Kidd”). Nie zabrakło także czytanego fragmentu z zekranizowanej powieści Hanny Ożogowskiej „Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek”, swego czasu będącej hitem Telewizji Polskiej, a której fragmenty mogli pooglądać i nasi czwartoklasiści.

Jak sama nazwa imprezy wskazuje przygotowane na podstawie fragmentów książek konkursy sprawdzały umiejętności charakterystyczne dla danej płci. Było przyszywanie guzików, dobierane elementów garderoby, ale i slalom z piłką czy też odczytywanie zaszyfrowanej wiadomości.

Najbardziej podobała się jednak „godzina zero”. W  tym roku uczniowie wzbogacali swoją wiedzę na temat sławnych Polaków, tych z odległych czasów jak i tych teraźniejszych. Obok takich postaci jak Justyna Kowalczyk czy też Fryderyk Chopin bliżej poznali sylwetkę Agnieszki Holland i Ireny Szewińskiej.

Tak jak i w ubiegłym roku uczniowie świetnie się bawili, a założone cele (popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej, zapoznanie uczniów z postaciami znanych Polaków, dobra i kulturalna zabawa, kształtowanie umiejętności pracy w grupie, pogłębianie więzi uczniów ze szkołą) zostały osiągnięte.

opracowała mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak