Kręcimy HARLEM SHAKE'A

opublikowane: 5 maj 2013, 13:19 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 maj 2013, 13:29 ]
Harlem Shake to nowy hit internetu, który mimo totalnej absurdalności ma rzesze fanów na całym świecie!

Harlem Shake to świeże (luty 2013), internetowe zjawisko, w którym chodzi o wirusowe tworzenie przez internautów videa do jednego, konkretnego 30-sekundowego podkładu muzycznego z gatunku trap'n'bass (mieszanka drum'n'bass, electro i dubstep). Autorem kawalka jest nowojorski DJ Baauer.

W pierwszych scenach każdego z filmików wszystko wydaje się być w porządku poza jedną osobą, która - zazwyczaj w przebraniu - tańczy do muzyki techno. Pozostali uczestnicy zachowują się jakby jej w ogóle nie zauważali. Potem następuje cięcie i w kolejnej scenie wszyscy tańczą. W kręconych filmikach pojawiają się postacie fantastyczne czy też bajkowe. Pomysłowości twórców filmików nie ma końca.

Harlem Shake trafił do telewizji za sprawą dziennikarzy z lokalnej stacji KSLA News w Luizjanie. - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gfoBCshFs6s

Teledyski powstają także w Polsce.

Swojego Harlem Shake nagrali przedstawiciele portali Antyweb i Brand24 - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2YfILjjt5W8

oraz pracownicy nadawanego w TVN programu "Na językach" - http://www.youtube.com/watch?v=NHeIZSSUhjA&feature=youtu.be

 Kółko dziennikarskie szukając tematów do kolejnego numeru gazetki szkolnej także postanowiło nakręcić swojego HARLEM SHAKE'A.
mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak