KOMUNIKAT DYREKTORA

opublikowane: 27 maj 2020, 13:25 przez Katarzyna Rakowicz
Informuję, że od 27 maja do 31 maja 2020 r. przeprowadzane są badania pracowników miejskich przedszkoli, miejskich szkół podstawowych oraz Miejskiego Żłobka „Kraina Maluszka” w Knurowie w kierunku COVID-19. W pierwszej kolejności badani są pracownicy, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z dziećmi. Nauczyciele MSP6 mają wyznaczony termin badania w dniach 30 i 31 maja.

Nasza szkoła jest przygotowana na przyjęcie dzieci. Uruchomienie zajęć będzie jednak uzależnione od rozwoju sytuacji zdrowotnej w naszym mieście, w szczególności obejmującej wyniki badań pracowników placówek oświatowych, których wcześniejsze przeprowadzenie nie było możliwe ze względu na skalę prowadzonych badań pracowników branży górniczej.

Wobec powyższego, decyzja o ponownym uruchomieniu szkoły w zakresie określonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej od 1 czerwca 2020 r. będzie uzależniona m.in. od wyników badań. Jednocześnie przypominam, że rodzice dzieci w wieku do lat 8 mogą w dalszym ciągu skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.