Kółko teatralne wystawia "Czerwonego Kapturka"

opublikowane: 21 mar 2012, 13:00 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 4 lut 2014, 13:06 ]
21 czerwca 2006r. odbył się spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego, działającego w naszej szkole. Bajkę oglądali uczniowie klas 0- III Przedstawienie reżyserowała oraz przygotowała scenografię pani Justyna Żyła. Dzieci grały znakomicie, wykazały się dobrym przygotowaniem. Grały prawie bez tremy jak prawdziwi aktorzy. Brawo!

Obsada:

• Czerwony Kapturek: Karolina Kiszka kl. 1a
  • Wilk: Katarzyna Haberska kl. 3b
  • Gajowy: Katarzyna Urbańska kl. 1b
  • Babcia: Magdalena Staszewska kl. 1b
  • Mama: Paulina Stępień kl. 2b

Chórek:

• Marta Leśnik kl. 1a
  • Anna Kaczorowska kl. 1a
  • Martyna Skorupa kl. 1a
  • Natalia Stępień kl. 2b
  • Krzysztof Kubiak kl.3b
  • Katarzyna Kostrzak kl. 3b
  • Marta Kutkowska kl. 3b
  • Roksana Chrześcijańska kl. 3b

Kółko Teatralne w I semestrze roku szkolnego 2005/ 2006 działało w każdy wtorek w godzinach od 14:30 do 15:15 bezpłatnie. W zajęciach uczestniczyło średnio ok. 12 dzieci.
Prowadzone były ćwiczenia dykcyjne oraz ćwiczenia z zakresu ruchu i gestu scenicznego. Dzieci odgrywały proste etiudy teatralne.

W II semestrze natomiast zajęcia teatralne odbywały się w każdą środę od 12:45 do 13:30. Młodzi aktorzy pracowali nad przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci uczyły się swoich ról oraz piosenek do spektaklu.