Klasa Ia na "Białej Szkole" w Rabce-Zdroju

opublikowane: 22 mar 2012, 05:39 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:34 ]
Pierwsze dni marca 2011r. my, czyli "wesoła gromadka" z klasy Ia z "Szóstki" wraz z wychowawcą i panią pedagog, spędziliśmy na pięciodniowej wycieczce w pensjonacie "Hanusia" w Rabce Zdroju. Siedemnastka nas stawiła się na zbiórkę na dużo przed czasem. Emocje były tak wielkie, że nie potrafiliśmy usiedzieć w domu. Punktualnie o 8:00 wyjechaliśmy. Podróż minęła szybko. "Hanusia" przywitała nas w pełnym słońcu i mrozie. Domek położony na wzgórzu - prześliczny, pokoje przytulne, a plac zabaw wprost bajeczny. Zapomnieliśmy o naszej szkole i mieście, bo czekało nas coś nowego, nieznanego. Zastanawialiśmy się, czy sobie poradzimy.

Już nazajutrz pojechaliśmy na cały dzień do Zakopanego. Przywitało nas Sanktuarium M.B. Fatimskiej w Krzeptówkach, a potem Koziołek Matołek w domu swojego twórcy. W Muzeum Przyrodniczym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Tatrach i ich mieszkańcach. Potem zerknęliśmy na skocznię narciarską na Wielkiej Krokwi i na krzywy dom, pospacerowaliśmy po Krupówkach, a dumny krzyż na Giewoncie po całym dniu pożegnał nas w pełnym słońcu.

Podczas naszego pobytu w Rabce Zdroju widzieliśmy również Skansen Kolei w Chabówce, spektakl w teatrze lalek "Rabcio", Muzeum im. W. Orkana, Park Zdrojowy z tężniami oraz złożyliśmy wizytę garncarzowi, który pokazał nam tajniki swego rzemiosła. Wieczorami organizowaliśmy sobie: to dyskotekę, to występ kapeli góralskiej, czy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wypoczęci, szczęśliwi, ale przede wszystkim zaprzyjaźnieni i pełni wrażeń wracaliśmy do swoich ukochanych rodziców, dziękując im za to, że umożliwili nam wyjazd na tę wycieczkę. Już planujemy gdzie pojedziemy w przyszłym roku, bo jesteśmy już "samodzielną wesołą gromadką" z "Szóstki".

Opracowali Uczniowie klasy Ia z MSP-6