Jasełka XXI wieku

opublikowane: 22 mar 2012, 02:43 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 10:48 ]
Tradycyjnie w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w wielu szkołach odbywają się przedstawienia jasełkowe. Tak też było w MSP nr 6. Tym razem jednak uczniowie nie zobaczyli typowych jasełek, tylko jasełka uwspółcześnione.

Występujące w nich postacie, m.in. diabły, anioły, pastuszkowie, posługiwały się uczniowskim żargonem, co spotkało się z jednej strony ze zdziwieniem publiczności, a z drugiej strony z jej zadowoleniem. Śmierć wyposażona była w takie gadżety, jak telefon komórkowy i GPS. W dialogach prowadzonych przez występujące postacie znajdowało się także wiele odniesień do aktualnej sytuacji politycznej i gospodarczej naszego kraju, co wywoływało uśmiech na twarzach starszych uczniów i nauczycieli.

Najważniejsze było jednak przesłanie, kierowane do wszystkich uczestników przedstawienia - dobro zawsze zwycięża i nawet największy grzesznik może trafić do nieba. Na koniec szkolny zespół muzyczny zaprezentował kilka kolęd, do śpiewania których przyłączyła się także publiczność.

Szkolni aktorzy i artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za wspaniały występ, a dyrektor szkoły pan Eugeniusz Szybiak i jego zastępca pani Barbara Goraj złożyli świąteczne życzenia wszystkim uczniom.

Jasełka zostały przygotowane przez uczniów kl. 3-6 pod kierunkiem pań Marianny Zaremby i Elżbiety Kroczek.

Tekst przygotowała: mgr Alicja Alikowska-Woźnica