Jasełka Bożonarodzeniowe 2007

opublikowane: 22 mar 2012, 02:06 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 06:59 ]
Zgodnie z tradycją w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyły się jasełka. Na tle pięknej scenerii uczniowie obserwowali bardzo ciekawe przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów. Występy małych aktorów były urozmaicone świątecznymi utworami i kolędami w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.

Na scenie pojawiło się wiele postaci: aniołki, diabły, trzej królowie, a nawet ... Mały Książę. Historia narodzin Chrystusa przeplatała się ze scenkami ukazującymi konsumpcyjny tryb życia współczesnych dzieci i dorosłych, którym ciągle brakuje czasu. Miało to na celu zachęcenie uczniów do chwili refleksji nad cudem narodzin Jezusa, a także nad własnym życiem.

Wspaniałe jasełka,które wprowadziły wszystkich w radosny klimat świąt Bożego Narodzenia, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Szczególne podziękowania należą się paniom Mariannie Zarembie i Elżbiecie Płonce, czuwającym nad całością przedstawienia,a także młodym aktorom z klasy 4a, którzy brawurowo odegrali swoje role.

Tekst przygotowała: mgr Alicja Alikowska - Woźnica