IV Miejski Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej

opublikowane: 4 lut 2013, 05:00 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 4 lut 2013, 14:39 ]
24 stycznia 2013 w Klubie Kultury Lokalnej Sztukateria w Knurowie odbył się IV Miejski Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej, którego organizatorem jak co roku była MSP2. Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-VI knurowskich szkół podstawowych oraz dzieci sześcioletnich przedszkolnych grup „0”.

Konkurs rozstrzygnięty został w następujących kategoriach wiekowych:

I kategoria- soliści grup 0,

II kategoria – soliści klas I,

III kategoria – soliści klas II,

IV kategoria –soliści klas III,

V kategoria – soliści klasIV,

VI kategoria – soliści klas V,

VII kategoria – soliści klas VI.

Placówki typujące swoich kandydatów do konkursu mogły wybrać po jednym soliście z każdej kategorii wiekowej. Każdy z wykonawców wykonał jedną kolędę lub pastorałkę.

Oceny młodych uczestników podjęło się jury, które tworzyli: Mariusz Kowalczyk – zastępca dyrektora Centrum Kultury i Violetta Kosowska – nauczyciel muzyki w Miejskim Gimnazjum nr 2.

Do konkursu zgłoszonych zostało 41 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowało sześciu wykonawców, których do konkursu przygotowały Justyna Żyła i Elżbieta Płonka. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na wysokim poziomie i osiągnęli następujące miejsca:

Magdalena Tkacz / kl.0a/- wyróżnienie

Julia Tkacz / kl.1b/ - II miejsce