II miejsce w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

opublikowane: 22 mar 2012, 05:50 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 12:36 ]
11 marca 2011r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach-Bojkowie odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Leć, pieśni, leć, niesiona echem w dal".

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i domów kultury. Zadaniem wykonawców było wykonanie dwóch piosenek a cappella lub z towarzyszeniem instrumentalnym.

Wśród licznie przybyłych wykonawców znalazł się również zespół wokalno-instrumentalny z naszej szkoły, który zaprezentował pieśni: "Ja mam tylko jeden świat" słowa i muzyka Janusz Strykowski, "Piosenka pożegnalna" słowa polskie: Jerzy Litwiniuk, melodia starej pieśni szkockiej.

Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej wystąpili uczniowie szkół podstawowych, zaś w drugiej uczniowie w wieku gimnazjalnym.

Miło nam było usłyszeć werdykt jury po podsumowaniu I części, gdzie przyznane nam zostało II miejsce w kategorii zespół.

Oto skład zespołu:

• 1.Leśniak Weronika /I głos/