Historia pieniądza - warsztaty w 0a

opublikowane: 29 lis 2012, 12:13 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:24 ]
14 listopada w klasie 0a gościł pan Krzysztof Balon, który podzielił się z dziećmi swoją pasją jaką jest kolekcjonowanie różnego rodzaju monet i banknotów. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się licznym zbiorom pana Krzysztofa, a także zapoznać się z ciekawie opowiedzianą historią pieniądza.

Nasz gość zorganizował również konkurs plastyczny, którego zadaniem było zaprojektowanie monety wg własnego pomysłu. Wszystkie dzieci wraz z panią chętnie wzięły udział w konkursie, a czterem zwycięzcom (Alicja Warych, Wojciech Salamandra, Magdalena Tkacz, Agnieszka Kosmal) zostały wręczone nagrody - eksponaty z  bogatej kolekcji gościa. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkiego poczęstunku.

Dzięki interesującym zajęciom, dzieci nie tylko wspaniale się bawiły, ale również wiele się nauczyły.

tekst i zdjęcia mgr Monika Tkocz,  oprawa graficzna mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak