Dzień Otwarty 2012

opublikowane: 11 kwi 2012, 12:14 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 24 lut 2015, 14:49 ]
7 marca 2012r. nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły, w ramach promocji "Szóstki" w środowisku, zorganizowali dzień otwarty dla wszystkich zainteresowanych najbliższą rekrutacją. Była więc okazja, by zaprezentować walory szkoły oraz przedstawić tegoroczną ofertę edukacyjną placówki i zachęcić potencjalnych uczniów do wstąpienia w nasze szeregi. Rodzice mogli naocznie sprawdzić estetykę i bezpieczeństwo szkoły.

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły. Następnie poznali pedagogów oraz przyszłych wychowawców klas 0 i I w roku szkolnym 2012/2013, którzy będą w przyszłości kształcić i wychowywać ich pociechy.

Był czas na rozmowy z nauczycielami, poznanie programów zajęć, projektów, wymagań edukacyjnych, aktualnie obowiązujących podręczników, zapoznanie z harmonogramem wycieczek, wyjść, konkursów, audycji, spotkań, koncertów, spektakli, seansów i innych imprez edukacyjnych oraz kultywowanych tradycji w formie uroczystości i zabaw.

Rodzice zostali zapoznani z wyprawką pierwszoklasisty i poznali ofertę kółek i zajęć pozalekcyjnych. Przyszli uczniowie i ich opiekunowie zobaczyli między innymi: pracownie i sale lekcyjne dla klas O-III, dwie pracownie komputerowe, klasę przyrodniczą z małym zoo, bibliotekę, dekoratornię, salę historyczną. Obejrzeli również różnorodne ekspozycje , bazę dydaktyczną szkoły i zaplecze edukacyjne. Zwiedzający mogli podziwiać osiągnięcia artystyczne i sportowe w postaci pucharów, medali i dyplomów. Nasi goście mogli zobaczyć wystawione albumy, księgi pamiątkowe, dyplomy, certyfikaty i wiele innych przedmiotów dokumentujących historię i teraźniejszość szkoły oraz jej osiągnięcia i sukcesy. Nieopodal uruchomiona była prezentacja multimedialna dotycząca życia szkoły. Był czas na zabawę i zwiedzanie budynku.

Wielu rodziców przekonało się do naszej oferty. Żywo interesowali się życiem szkoły. Dzień Otwarty to już tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o wyborze placówki kształcenia dla swoich dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach.

Dziękujemy także, jak zawsze wspaniałej i niezawodnej Radzie Rodziców oraz uczniom za pomoc w przygotowaniu tego dnia.

Opracowała mgr Justyna Żyła