Dzień Edukacji Narodowej 2008

opublikowane: 22 mar 2012, 02:35 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 11:20 ]
"Jest jedna forma wyrażania sympatii nauczycielowi: uczenie się."
Jan Kurczab

Uczniowie oraz Rada Rodziców MSP-6 składają najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły - pomyślności i samych sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym.

Aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej Rada Samorządu Uczniowskiego z pomocą pań Katarzyny Rakowicz, Elżbiety Płonki i Marty Bartkowiak przygotowała akademię na wesoło. Uczniowie odegrali kilka scenek z życia szkoły w formie kabaretu, a z reakcji zaproszonych pracowników szkoły można było wywnioskować, iż taka forma była strzałem w dziesiątkę.

Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie pięknie wszystkim podziękowali:

• Paniom uczącym w klasach młodszych, które z matczyną troską wprowadzały nas w mury tej szkoły.
  • Nauczycielom, którzy rozbudzają w nas dusze humanistów i ciekawość życia. Tym, którzy ukazują nam piękno ojczystego języka i głębię poezji.
  • Dziękujemy tym, którzy uczą nas o przeszłości i pokazują miłość do ojczyzny naszych przodków.
  • Jesteśmy serdecznie wdzięczni nauczycielom matematyki i przyrody za to, że często wbrew naszej woli - uparcie udowadniają nam, że wiedza jest wielka, ciekawa i nieskończona.
  • Dziękujemy tym, którzy rozbudzają w nas miłość do sztuki, prowadząc nas przez świat techniki, plastyki i muzyki.
  • Dziękujemy nauczycielom, którzy wprowadzają nas w świat komputerów i pokazują zupełnie inny wymiar przestrzeni.
  • Wyrażamy wdzięczność tym, którzy pokazują nam, jak ważna w życiu jest znajomość języków obcych i jak ciekawie możemy tę umiejętność wykorzystać.
  • Pragniemy też podziękować wszystkim, za sprawą których jesteśmy sprawni, silni i zdrowi.
  • Dziękujemy tym, którzy pokazują nam wartość wiary.
  • Dziękujemy pani bibliotekarce za wprowadzanie nas w bajeczny świat literatury.
  • Dziękujemy gorąco pani pedagog, pracownikom świetlicy, administracji i obsługi za to, że troszczą się o to, by w szkole było dobrze, czysto i bezpiecznie, i by nikt ze szkolnej stołówki nie wychodził głodny.
  • Dziękujemy, bo to dzięki Wam nasza szkoła na całe życie pozostanie w naszych sercach.