Dzień Edukacji Narodowej 2006

opublikowane: 21 mar 2012, 13:19 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 10 kwi 2012, 12:06 ]
13 października 2006 roku nauczyciele i pracownicy "Szóstki" tradycyjnie obchodzili swoje święto - Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami naszej szkoły przygotował z tej okazji akademię na wesoło.

W tym roku szkolnym uroczystość została poprowadzona w formie serwisu informacyjnego Szkolnej Telewizji Kablowej.

Patrycja Skrobisz i Seweryn Walnik świetnie poradzili sobie jako prezenterzy wiadomości. Mistrzowsko poprowadzili wywiad z Ministrem Edukacji Narodowej - w tej roli Maciej Ziemiński - i wycisnęli z niego kilka bardzo ciekawych informacji na temat dalszych losów polskiej oświaty. Wspaniale wypadli również komentatorzy sportowi - Seweryn Drużbacki i Sławomir Kaźmierczak. Dość optymistyczną prognozę pogody na obecny rok szkolny przedstawiła Karolina Orłowska. Następnie Karolina Chomiak i Martyna Karcz zareklamowały najnowszy hit telezakupów - gumowe ucho.

Kinga Kowalczyk i Piotr Pisula złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie wręczyli pamiątkowe dyplomy najbardziej charakterystycznym nauczycielom w następujących kategoriach:

• Najsympatyczniejszy nauczyciel:
  • I miejsce - mgr Katarzyna Rakowicz
  • II miejsce - mgr inż. Mariusz Baron
  • III miejsce - mgr Magdalena Górka, mgr Dorota Gardzioła, mgr Dorota Śliwa
  • Najbardziej wymagający nauczyciel:
  • I miejsce - mgr inż. Lucyna Miara
  • II miejsce - inż. Eugeniusz Szybiak
  • Najmodniejszy nauczyciel:
  • I miejsce - mgr Magdalena Górka
  • II miejsce - mgr Katarzyna Rakowicz
  • III miejsce - mgr Justyna Żyła, mgr Dorota Śliwa
  • Najlepsze prowadzenie lekcji:
  • I miejsce - mgr Katarzyna Rakowicz
  • II miejsce - mgr inż. Mariusz Baron
  • III miejsce - mgr Justyna Kwaśniok, mgr Iwona Kasprzak
  • Najbardziej uśmiechnięty nauczyciel:
  • I miejsce - mgr inż. Mariusz Baron
  • II miejsce - mgr Dorota Śliwa
  • III miejsce - mgr Justyna Żyła
  • Najbardziej zakręcony nauczyciel:
  • I miejsce - mgr inż. Mariusz Baron
  • II miejsce - pani Helena Jońca-Tur

Nauczyciele wyłonieni zostali na podstawie głosów uczniów z klas II-VI. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Jak co roku uroczystość ubarwił występ Szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Płonki. Na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali jesienne bukieciki przygotowane przez uczniów na zajęciach kółka plastycznego, również pod kierunkiem pani mgr Elżbiety Płonki.

Nie był to jednak koniec atrakcji tego dnia - po południu czynni i emerytowani nauczyciele "Szóstki" spotkali się na uroczystym obiedzie. Pan dyrektor przygotował dla wszystkich niespodziankę - odwiedziny pani poseł Krystyny Szumilas, kiedyś również nauczycielki naszej szkoły. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które znajduje się w galerii.