Dzień Dziecka w 2006 roku

opublikowane: 21 mar 2012, 11:17 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 11 kwi 2012, 10:40 ]
W 2006 roku w MSP-6 dzień 1 czerwca obchodzony był inaczej niż zwykle.

Program artystyczny podzielony był na dwie części. Pierwsza w konwencji baśniowej przeznaczona dla uczniów klas młodszych, a druga w konwencji "Ciao Darwin" dla klas starszych. Już o godzinie 7:30 na sali gimnastycznej kręciło się sporo osób dokonując ostatnich poprawek.

W małym pokoiku nauczycieli kultury fizycznej narastał coraz większy tłok. Panie z klas młodszych przygotowywały swoje stroje, fryzury i makijaże. Dzieci z klas 0-3 powoli, pod opieką wyznaczonych nauczycieli, schodziły się na salę gimnastyczną. Zbliżała się godzina 8:00. Jeszcze ostatnie poprawki i program ruszył.

Zapadła cisza. Na telebimie ukazała się czołówka "Szkolnego Ekspresu, czyli co dziś piszczy w MSP-6". Na scenę sprężystym krokiem, w ciemnych okularach, wkroczyła spikerka Szkolnego Ekspresu - Justyna Żyła.

Padły pierwsze wiadomości. Dzień Dziecka jako dzień światowego braterstwa i zrozumienia między dziećmi, poświęcony upowszechnianiu idei służących poprawie warunków życia i ochronie praw dzieci całego świata. Na telebimie ukazują się napisy ONZ i UNICEF oraz zdjęcia biednych szkół z różnych stron świata.

Chwila zamyślenia i zmiana nastroju. Kolejno ukazują się slajdy: Maryli Rodowicz, Alicji Resich-Modlińskiej i krótkie komentarze spikera "jak znani ludzie przyznali się do grzeszków i wygłupów młodości, i wyrośli na ludzi!!!".

Na scenę wkroczył kolejny spiker pani Helena Jońca-Tur, która zapowiedziała Karaoke Nauczycieli. Impreza nabierała rozpędu. Na scenie kolejno ukazywały się poprzebierane, zgodnie z treścią piosenki, panie:

• Magdalena Górka
  • Grażyna Kiałka
  • Elżbieta Płonka
  • Dorota Gardzioła
  • Monika Steuer.

Sala żywiołowo reagowała na kolejne utwory z repertuaru piosenki dziecięcej. Najlepsze jednak miało dopiero nastąpić. Baśniową Rewię Mody rozpoczęła pani Bogusława Lesiak w roli Kopciuszka, następnie na scenę wkroczyły panie:

• Anna Moskała jako książę,
  • Dorota Śliwa - Królowa Śniegu,
  • Mariola Wiszowata – wróżka,
  • Marta Bartkowiak – Pinokio,
  • Ewa Czapelka - Sindbad.

Dzieci były oczarowane, a oklaskom nie było końca. I na koniec pojawiła się jeszcze jedna tajemnicza postać pani Katarzyna Sołtysik - Królowa Zagadek, która wraz z chętnymi dziećmi wkroczyła w świat dziecięcej wyobraźni.

Impreza dla klas młodszych dobiegała końca. Na zakończenie akademii podsumowano konkurs związany z rozpoznawaniem przez uczniów sylwetki swojej wychowawczyni z okresu jej dzieciństwa. Najcelniej swoją panią wskazywali uczniowie klasy 3a.

Uroczystość dla uczniów klas młodszych dobiegła końca. Jeszcze tylko podziękowania dyrektora szkoły Eugeniusza Szybiaka przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim nauczycielom za przygotowanie tak niepowtarzalnej uroczystości z okazji Dnia Dziecka.

Po krótkiej przerwie nastąpiła druga część obchodów Dnia Dziecka, przeznaczona dla uczniów klas starszych.

Na początek prezentacja rysu historycznego obchodów Dnia Dziecka oraz przedstawienie komisji oceniającej zmagania nauczycieli i uczniów. Pierwsza konkurencja, tzw. sparing. Przygotowane i wykrzyczane, przez uczniów oraz nauczycieli, slogany cechowały się pomysłowością i dowcipem.

Kolejną konkurencją było karaoke bez wcześniejszego przygotowania. Młodzież z MSP-6 nie miała żadnych problemów z zaśpiewaniem piosenki Golec uOrkiestry „Szarpany”. Natomiast Grono Pedagogiczne, zaskoczone propozycją młodzieży, postawiło na wyraz artystyczny i wzbogaciło swój występ tańcem. Dzięki pomocy młodzieży udało się drużynie nauczycieli zaliczyć tę konkurencję.

Teraz przyszedł czas na kolejne konkurencje.

• Budowanie schematu szkoły z klocków lego. Pięć minut na wykonanie zadania. Stronę nauczycieli prezentowały panie Justyna Kwaśniok, Alicja Alikowską-Woźnica, Zofia Musiolik, a uczniów Jonasz Pasławski, Karolina Orłowska i Karol Wnuk.
  • Rysowanie własnego portretu z dzieciństwa z zawiązanymi oczami. Do zadania przystąpiła pani Katarzyna Sołtysik oraz Karolina Chomiak
  • W zgaduj - zgadulę wspólnie bawili się pan Mariusz Baron i Kinga Kowalczyk.
  • Puzzle z wizerunkiem patronki szkoły układali pani Marianna Zaremba, a po stronie uczniów Nicole Ogonowska.
  • Do rzutu kółeczkiem ringo przystąpił dyrektor szkoły pan Eugeniusz Szybiak, którego przeciwnikiem był Mateusz Żulewski.
  • Ubieranie na czas wyznaczonego ucznia to wymarzona konkurencja dla pani Magdaleny Kasprzak i rywalki Kasi Woźniak.
  • No i ostatnia konkurencja, rozwiązywanie na czas przygotowanych wcześniej krzyżówek. Łamigłówkę przygotowaną przez nauczycieli rozwiązywali następujący uczniowie: Malwina Bobik, Sara Śliwińska i Mateusz Żulewski. Krzyżówkę uczniów rozszyfrowywali: Teresa Lewczuk, Iwona Kasprzak i Eugeniusz Szybiak.

Wszystkim konkurencjom towarzyszyły salwy śmiechu i wzajemna życzliwość.

Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie wyników. I oto zwycięską grupą okazali się uczniowie z wynikiem 88. Rozległy się okrzyki radości. A po chwili uczniowie usłyszeli piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” w wykonaniu wszystkich nauczycieli. Wkrótce śpiewała już cała sala, trzymając się za ręce. Jeszcze tylko ostatnie podziękowania dyrekcji i wspólne wyśpiewany utwór Elektrycznych Gitar „Koniec”. Niestety, to był już koniec tego wspaniałego Dnia Dziecka w MSP-6, którego głównymi pomysłodawcami były panie Katarzyna Sołtysik oraz Dorota Gardzioła, a wykonawcami całe Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.