Drugie spotkanie czytelnicze z grupą 0a w ramach programu CEO "Poczytaj mi przyjacielu"

opublikowane: 29 lis 2012, 13:05 przez Katarzyna Rakowicz
"Franklin i jego przyjaciel" to kolejna pozycja zaprezentowana 6-latkom z naszej szkoły przez ich starsze koleżanki. Tym razem  mali uczniowie mieli za zadanie wczuć się w postać łosia, który jako nowy uczeń pewnego dnia pojawił się w klasie Franklina. Do tego trudnego zadania miały ich przygotować scenki przygotowane przez dziewczynki z klasy 5b.

Dzieci oceniały zachowania bohaterów za pomocą czerwonych i zielonych kartek. Kiedy postępowanie aktora  było pozytywne podnosiły zieloną kartkę. Kiedy zachowanie było negatywne wskazywały na czerwoną. Prawie wszystkie dzieci wykonały to zadanie prawidłowo.

Dopiero po takim przygotowaniu małych odbiorców został odczytany tekst kolejnej części przygód "Franklina".

W celu lepszego zapamiętania kolejności zdarzeń dzieci dodatkowo obserwowały zawieszone obrazki. Na koniec zajęć nastąpiło wspólne porządkowanie ilustracji tak, aby ich kolejność zgadzała się z usłyszaną treścią książki.

tekst i zdjęcia mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak