Drugie spotkanie czytelnicze klas zerowych

opublikowane: 22 mar 2012, 05:13 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 5 kwi 2012, 11:52 ]
25 października 2010r. uczniowie klas zerowych uczestniczyli w kolejnym spotkaniu przygotowanym przez naszą bibliotekę szkolną we współpracy z Miejską Biblioteką publiczną w Knurowie. Tym razem poznali główną bohaterkę książki Otfrieda Preusslera, przesympatyczną Malutką Czarownicę.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że magia jest wszędzie - także w muzyce. Uświadomiła im to piosenka "Zagram dzieciom" zespołu "Fasolki". Oczywiście trzeba było to sprawdzić i wtedy w ruch poszły trójkąty i dzwonki.

Spotkanie zakończyło się obietnicą poznania dalszych losów Malutkiej Czarownicy i zilustrowanie jej najciekawszej przygody.

Konkurs plastyczny dla klas zerowych trwa do 19 listopada 2010r. - ostateczny termin oddawania prac. Podpisane prace można osobiście przynieść do biblioteki szkolnej lub oddać wychowawcy grupy. Rysunki powinny być wykonane dowolnym rodzajem kredki w formacie A4.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na kolejnym spotkaniu klas zerowych.

Opracowała: mgr Katarzyna Sołtysik-Andrysiak