Czytelnicza noc w bibliotece MSP-6 w Knurowie

opublikowane: 5 lut 2013, 11:50 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 25 lut 2013, 13:53 ]
 W piątek 1 lutego 2013 roku o godzinie 20.00 rozpoczęła się "Czytelnicza noc w bibliotece MSP-6 w Knurowie". Tegorocznym tematem spotkania były serie książek przygodowych. Znalazły się tu między innymi takie pozycje jak "Magiczny domek na drzewie", "Detektyw Pozytywka czy też "Hania Humorek".

Podczas wykonywania zadań związanych z przeczytanymi fragmentami książek uczniowie musieli między innymi wykazać się znajomością kultury i obyczajów wybranych krajów europejskich, tworzyć do wylosowanych wyrazów scenki za pomocą pantomimy. Dodatkową trudnością było tworzenie za pomocą instrumentów muzyki odzwierciedlającej napięcie towarzyszące przedstawianej scence.

W tradycję tej imprezy wpisało się już na stałe nocne zwiedzanie szkoły. Tym razem oprócz intelektu uczniowie musieli wykazać się odrobiną humoru i dystansu do siebie wiążąc sobie bez względu na płeć kucyki na głowie i malując szminką na czole księżyc. W bibliotece jak zawsze nastąpiła ta najmilsza chwila - rozwiązywanie zagadek w celu otrzymania drobnego upominku.

Atrakcji nie było końca. Rano nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa w imprezie czytelniczej, nagrodzono najaktywniejszą grupę i zbiorowo odtańczono nowoopanowany taniec kowbojski. Dopiero teraz zmęczeni, ale zadowoleni czwartoklasiści trafiali "do rąk" swoich rodziców.

Nad całością imprezy czuwał dyrektor MSP 6 Eugeniusz Szybiak.
Grupami opiekowali się:
Mariusz Baron
Katarzyna Rakowicz
Bogumiła Lesiak
Monika Tkocz
Osoby wspomagające to:
Rada Rodziców w osobie Ewy Kwiecińskiej i Lucyny Świtek
oraz byli pracownicy szkoły: Anna Jaśniok i Barbara Kalisz.

Program przygotowała i imprezę poprowadziła z pomocą dziewcząt z klasy 6a i 6b Katarzyna Sołtysik-Andrysiak.