Bal przebierańców z okazji Halloween

opublikowane: 22 mar 2012, 02:39 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 kwi 2012, 11:04 ]
Jak co roku pod koniec października SU zorganizował bal z okazji Halloween. Aby wejść na bal należało zabrać ze sobą odpowiednie przebranie oraz ogromną porcję dobrego humoru. Jak widać uczestnicy zabawy świetnie się do niej przygotowali.

W tym roku członkowie RSU postanowili, że każda klasa przygotuje jeden konkurs, który odbędzie się podczas dyskoteki, a oprócz tego każdy uczestnik balu będzie mógł zagłosować na najlepiej przebraną osobę.

Uczniowie podeszli do sprawy naprawdę poważnie i przygotowali sześć ciekawych zabaw: taniec z krzesełkami, najstraszniejszy okrzyk, przechodzenie pod drążkiem, zjadanie jabłka na czas, odbijanie balonów, celowanie długopisem do butelki. Zwycięzcy otrzymywali nagrody - ozdoby na Halloween.

Podczas zabawy uczniowie przyglądali się strojom swoich koleżanek i kolegów, i oddawali głosy na najlepsze przebranie. W tym konkursie zostały przyznane trzy nagrody, które trafiły do Karoliny Jośko z 5b, Natalii Madej z 4b oraz Aleksandry Burek z 5a. Niestety nie dało się wyróżnić nagrodami większej ilości osób, ale trzeba przyznać że na wyróżnienie zasłużyło dużo więcej osób - wystarczy przyjrzeć się zdjęciom w galerii by znaleźć wspaniale przebrane osoby.

Bal z okazji Halloween odbywa się w naszej szkole jako element kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie zdają sobie sprawę, iż jest to tradycja brytyjska i amerykańska. Bal jest formą zaspokojenia ciekawości uczniów, wykazania się pomysłowością w dopasowaniu przebrania, które ma być w dobrym guście i z humorem. Halloween w szkolnym wydaniu jest po prostu okazją do dobrej zabawy.