Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 29 maj 2013, 04:43 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 29 maj 2013, 04:59 ]
30 kwietnia w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4a i 4b uczęszczający na kółko polonistyczno-teatralne prowadzone przez panią mgr Dagmarę Mokrzycką-Filipowicz.
Celem apelu było ukazanie, jak mało wiemy o tym ważnym wydarzeniu, jakim było podpisanie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Mali aktorzy w krótkim, ale treściwym wystąpieniu postarali się nam przekazać niezbędną wiedzę o czasach rozbiorów, Sejmu Wielkiego i w końcu o istotnej roli konstytucji trzeciomajowej.
Mamy nadzieje, że odtąd wszyscy już będą mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat tego święta.

mgr Dagmara Mokrzycka-Filipowicz