Akcja „Bezpieczna Woda”

opublikowane: 8 cze 2016, 12:41 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 23 lis 2017, 06:06 ]
Rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Bezpieczna Woda” poświęconej bezpieczeństwu w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Opracowano plakaty i ulotki dla rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz organizatorów wypoczynku. Przygotowane materiały przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Akcja obejmuje swym zasięgiem szkoły na terenie całego kraju. Działania promocyjne skoncentrowane zostaną w okolicach kąpielisk, stanic wodnych, marin, itp. Podstawowy cel to wykształcenie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży szkolnej uprawiających sporty i rekreację wodną, co z kolei pozwoli na zmniejszenie liczby wypadków.

Akcję „Bezpieczna Woda” realizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Polską Organizacją Turystyczną, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Jaki powinien być pierwszy prawidłowy odruch w sytuacji zagrożenia życia? Dlaczego warto korzystać ze sprzętu asekuracyjnego, ratunkowego nad wodą? Jak młodzi ludzie powinni być przygotowani do sytuacji, których nie można przewidzieć, ale mając odpowiednią wiedzę, sprzęt i praktykę można znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji? O tym wszystkim dowiecie się w powyższym filmie.