40-lecie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 - 18 czerwca 2012r.

opublikowane: 19 cze 2012, 12:46 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 19 cze 2012, 13:28 ]

Uroczysta msza święta w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęła obchody 40-lecia "Szóstki". Kulminacyjnym punktem obchodów była akademia, na którą przybyło wielu znakomitych gości. Na szkolnych krzesełkach zasiedli m.in. pani Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, wiceprezydent Knurowa Piotr Surówka, przedstawiciele kuratorium oświaty, byli pracownicy szkoły z jej pierwszym dyrektorem panią Teklą Siwek na czele, ksiądz proboszcz Jan Buchta.

Kolorowy pociąg zabrał licznie zgromadzoną publiczność w sentymentalną podróż od roku 1971, kiedy to zapadła decyzja o budowie szkoły, aż do czasów współczesnych. Dzięki występom uczniów i prezentacji multimedialnej można było zobaczyć, jak szkoła przez te wszystkie lata się zmieniała i powspominać w końcu nie tak odległe czasy.

Po akademii przyszedł czas na przemówienia i życzenia, wśród których przeważało zdanie, że MSP 6 to szkoła na "szóstkę". Następnie goście udali się na poczęstunek. Oczywiście nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Każdy z gości dostał także drobny upominek, natomiast trzy osoby związane z "Szóstką" - pierwszy dyrektor szkoły pani Tekla Siwek, pani minister Krystyna Szumilas jako była nauczycielka oraz wiceprezydent Piotr Surówka jako absolwent - otrzymały pamiątkowe albumy.

Cała uroczystość minęła w miłej, pełnej wspomnień atmosferze. Następny jubileusz już za dziesięć lat. W końcu tak szybko mija czas...

tekst: mgr Alicja Alikowska-Woźnica