Strona główna‎ > ‎

Co nowego w szkole

Poniżej możesz się zapoznać z wszystkimi wiadomościami na temat tego co się wydarzyło, lub wydarzy, w szkole. Dla własnej wygody możesz skorzystać z łącza do subskrypcji źródła, informacje jak to zrobić znajdziesz w pomocy przeglądarki internetowej lub programu pocztowego, lub innej aplikacji umożliwiającej korzystanie z kanałów RSS.

WYBORY DO SAMORZĄDU

opublikowane: 11 wrz 2020, 00:49 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 11 wrz 2020, 00:50 ]

CHCESZ ZMIENIĆ COŚ W SWOJEJ SZKOLE?
CHCESZ ZOSTAĆ NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU?

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zgłosić swoją kandydaturę do Samorządu Uczniowskiego prosi się o zgłoszenie do pani Dagmary Mokrzyckiej-Filipowicz, pani Karoliny Tackowiak (pokój nauczycielski) lub wychowawcy klasy. Zapraszamy uczniów klas IV-VIII.
 • Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 16 września 2020 r.
 • Kampanie wyborcze będą trwały od 17 do 23 września 2020 r.
 • Wybory do Samorządu odbędą się 24 września 2020 r.
UWAGA!!!
Każda osoba zgłaszająca swoją kandydaturę zobowiązana jest do przygotowania plakatu wyborczego, na którym napisze kilka słów o sobie i swojej kampanii wyborczej.

Kandydaci powinni spełniać następujące warunki:
 • muszą uzyskiwać co najmniej dobre oceny ze wszystkich przedmiotów nauczania,
 • muszą posiadać co najmniej dobrą ocenę z zachowania.

Harmonogram zebrań informacyjnych z rodzicami

opublikowane: 10 wrz 2020, 01:36 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 11 wrz 2020, 00:43 ]

Zapraszamy rodziców na zebrania informacyjne, które w celu zachowania bezpieczeństwa w sytuacji epidemicznej, będą się odbywać według poniższego harmonogramu w sali gimnastycznej i w jadalni. Prosimy wchodzić do budynku szkoły od strony ul. Kosmonautów (przez szatnię):

14.09 (poniedziałek)
 • godz. 15.30 – 8b sala gimnastyczna, 8a – jadalnia;
 • godz. 17.00 – 8c sala gimnastyczna, 7b – jadalnia; 
 • godz. 18.30 – 7a sala gimnastyczna 

15.09 (wtorek) 
 • godz. 15.30 – 6a sala gimnastyczna, 4a – jadalnia;
 • godz. 17.00 – 6b sala gimnastyczna, 4b – jadalnia; 
 • godz. 18.30 – 6c sala gimnastyczna, 5a – jadalnia; 

16.09 (środa)
 • godz. 15.30 – 2a sala gimnastyczna, 3a – jadalnia;
 • godz. 17.00 – 2b sala gimnastyczna, 3b – jadalnia; 
 • godz. 18.30 – 2c sala gimnastyczna, 3c – jadalnia; 

17.09 (czwartek)
 • godz. 15.30 – 1a sala gimnastyczna, 1c – jadalnia
 • godz. 17.00 – 1b sala gimnastyczna, 7c - jadalnia
Proszę o zachowanie reżimu sanitarnego, dezynfekcję rąk przed wejściem do budynku szkoły oraz posiadanie maseczek zakrywających nos i usta.

Dziękuję za współpracę

Barbara Hankus
dyrektor ZSP3

Informacje z biblioteki szkolnej

opublikowane: 8 wrz 2020, 11:35 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 8 wrz 2020, 11:35 ]

https://biblio.edu.pl/opacWeb/bstart/1229
W obecnej chwili, z powodu komputeryzacji podręczników szkolnych, biblioteka szkolna jest niedostępna dla uczniów. Zachęcam do zapoznania się ze zbiorami biblioteki szkolnej on-line.

W związku z zakupem i wprowadzaniem nowego programu bibliotecznego e-biblio należącego do firmy Librus istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru przez Internet.
https://biblio.edu.pl/opacWeb/bstart/1229

Zachęcam też do zaglądania na stronę biblioteki szkolnej, gdzie zawsze znajdą Państwo najnowsze informacje dotyczące pracy biblioteki szkolnej.
http://bibliotekamsp6.manifo.com


W obecnej chwili , z powodu komputeryzacji podręczników szkolnych, biblioteka szkolna jest niedostępna dla uczniów.


Zachęcam do zapoznania się ze zbiorami biblioteki szkolnej on-line.


W związku z zakupem i wprowadzaniem nowego programu bibliotecznego e-biblio należącego do firmy Librus istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru przez Internet.


https://biblio.edu.pl/opacWeb/bstart/1229


Zachęcam też do zaglądania na stronę biblioteki szkolnej, gdzie zawsze znajdą Państwo najnowsze informacje dotyczące pracy biblioteki szkolnej.

"Muzyczna zajawka, czyli jak odnaleźć wolność w muzyce" - projekt Narodowego Centrum Kultury

opublikowane: 6 wrz 2020, 23:42 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 6 wrz 2020, 23:42 ]

Jako partnerzy projektu pt. "Muzyczna zajawka, czyli jak odnaleźć wolność w muzyce" zachęcamy do zapoznania się z jego założeniami. 

„Muzyczna zajawka, czyli jak odnaleźć wolność w muzyce” to kompleksowy, międzypokoleniowy i ogólnodostępny program edukacyjny zainicjowany przez Stowarzyszenie Orkiestrę KWK Knurów, mający na celu zachęcenie dzieci/młodzieży/dorosłych muzyków amatorów do rozwoju umiejętności gry na instrumentach dętych. 

Inicjatywa zakłada realizację warsztatów w formule on-line, nadawanych prosto z domowych studio muzyków orkiestrowych i udostępnianych na kanale YouTube. Zajęcia w prosty i komunikatywny sposób przedstawiać będą wybrane instrumenty dęte, tłumaczyć zasady gry i techniki, a także atrakcyjnie prezentować materiał muzyczny (brzmienie poszczególnych instrumentów i całej orkiestry). Dodatkową wartością projektu będzie powstanie klipów muzycznych, popularyzujących dorobek górniczych orkiestr dętych.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Link do kanału z warsztatami gry na instrumentach 


Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021

opublikowane: 1 wrz 2020, 09:36 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 1 wrz 2020, 09:36 ]Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Rodzice i Uczniowie,

zakończył się czas letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze uczniowie i nauczyciele wracają do swoich obowiązków. Na wszystkich czekają nowe wyzwania i obowiązki edukacyjne. 

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, abyście jak najlepiej wykorzystali możliwości, jakie oferuje szkoła. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie ambitne cele.

Wspólnie z uczniami nowy rok szkolny rozpoczynają także Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy oświaty. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom młodzi ludzie będą mogli rozwijać wiedzę, umiejętności oraz przygotowywać się do wejścia w dorosłe życie. Starajcie się zaszczepić w swoich podopiecznych ciekawość świata, uczcie ich systematyczności i wytrwałości w działaniu. Życzę, aby Państwa praca przyniosła satysfakcję oraz szacunek i uznanie ze strony otoczenia.

Gorąco zachęcam wszystkich Rodziców do włączania się w życie szkoły. Bez wsparcia z Państwa strony szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań.

Przekazuję także najlepsze życzenia Uczniom, Rodzicom oraz Kadrze pedagogicznej poza granicami naszego kraju. Niech nowy rok szkolny obfituje w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.

Całej społeczności szkolnej życzę, aby rok szkolny 2020/2021 był spokojny i bezpieczny! 

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

opublikowane: 1 wrz 2020, 09:33 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 1 wrz 2020, 09:34 ]

Warszawa, 28 sierpnia 2020 r. 


Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.

Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.

Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.

Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie z nowych technologii.

Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.

Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.

U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
                                Z wyrazami szacunku 


                            Dariusz Piontkowski 

                                        Minister Edukacji Narodowej

Aplikacja ProteGO Safe – wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

opublikowane: 1 wrz 2020, 08:43 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 1 wrz 2020, 08:43 ]

Warszawa, 18 sierpnia 2020 r. Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,


gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. 


ProteGO Safe – jak to działa? 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.  


ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).


Aplikacja składa się z dwóch modułów: 

 • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,

 • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem. 


Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy.  


Dziennik zdrowia 

ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 


Bezpieczeństwo z ProteGO Safe 

Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób. 


Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.


Z wyrazami szacunku Dariusz Piontkowski                                                     Jarosław Pinkas

Minister Edukacji Narodowej                                       Główny Inspektor SanitarnyRozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - ZMIANA

opublikowane: 31 sie 2020, 05:48 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 31 sie 2020, 06:45 ]

Ze względu na warunki atmosferyczne przewidywane na dzień jutrzejszy, Dyrekcja Szkoły zarządza rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły według następującego harmonogramu:
 • klasy 1 – godz. 9.00 – sala gimnastyczna - dziecko wchodzi na teren szkoły z jednym rodzicem  wejściem od strony ulicy Kosmonautów (przez szatnię z tyłu budynku);
 • klasy 2-3 – godz. 9.00 sale lekcyjne:
  • klasa 2a - sala nr 9  - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku 
  • klasa 2b - sala nr 8  - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 2c - sala nr 7  - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 3a - sala nr 5 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 3b - sala nr 31 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 3c - sala nr 6 - dzieci wchodzą wejściem głównym
 • klasy 4-6 – godz. 10.30, sale lekcyjne:
  • klasa 4a - sala nr 27 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 4b - sala nr 28 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 5a - sala nr 30 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 6a - sala nr 38 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 6b - sala nr 25 - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 6c - sala nr 41 - dzieci wchodzą wejściem głównym
 • klasy 7-8 – godz. 11.00. sale lekcyjne: 
  • klasa 7a - sala nr 35 - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 7b - sala nr 36 - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 7c - sala nr 40 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 8a - sala nr 34 - dzieci wchodzą wejściem ewakuacyjnym od frontu budynku
  • klasa 8b - sala nr 37 - dzieci wchodzą wejściem głównym
  • klasa 8c - sala nr 39 - dzieci wchodzą wejściem głównym
Uwaga: 
 • W przestrzeni wspólnej obowiązują każdego ucznia i rodzica maseczki. Uczniowie zdejmują maseczki w sali lekcyjnej. 
 • Wchodząc do szkoły należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. 
 • Do szkoły wchodzą wyłącznie rodzice uczniów klas pierwszych.

Uroczyste otwarcie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Knurowie

opublikowane: 29 sie 2020, 02:29 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 29 sie 2020, 02:29 ]

https://sites.google.com/a/msp6.edu.pl/oficjalna-strona-msp-nr-6/home/wydarzenia/_draft_post-1/2.jpg
Knurowska oświata wzbogaciła się o nowoczesny i piękny obiekt, który zaspokoi zapotrzebowanie na miejsca dla przedszkolaków i rozwiąże tym samym problem ich braku dla małych mieszkańców miasta. W obecności przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich i zgromadzonych dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz dzieci, uroczyście otwarto Miejskie Przedszkole nr 1 w Knurowie, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Na dzieci czeka wyremontowane, nowoczesne i bardzo kolorowe przedszkole, gdzie w 11 wyposażonych w nowoczesny sprzęt i zabawki salach, od 1 września 2020 roku będą się bawiły i uczyły. W rozpoczynającym się nowym roku szkolnym w przedszkolu będą przebywały dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Nowe, wielooddziałowe przedszkole mieści się w dotychczasowej siedzibie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Knurowie, przy ul. Batorego 5. Remont przeprowadzono tak, by obiekt spełniał wymogi stawiane żłobkom i przedszkolom. Gmina przeznaczyła na to przedsięwzięcie ponad 9 milionów złotych. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach realizowanego Projektu „Kolorowe przedszkole – dziecko w swoim żywiole!” przedszkole jest wyposażone w wszelakie niezbędne sprzęty i pomoce dydaktyczne, a kadra pedagogiczna przeszkolona w kierunku realizacji dodatkowych zajęć wpisujących się w pakiet zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej do wykorzystania w pracy zarówno ze zdrowymi dziećmi, jak również z dziećmi wymagającymi zajęć z zakresu pedagogiki specjalnej. Koszt projektu to przeszło 1 mln 120 tys. zł, z czego 85 procent pokrywa dotacja.

Oprac. Ewa Gołuch

Paulina Kaszek laureatką Powiatowego Konkursu Literackiego "Kiedy zaczyna się marzyć, wszystko może się wydarzyć"

opublikowane: 28 sie 2020, 01:47 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 28 sie 2020, 01:48 ]

W lutym Szkoła Podstawowa w Świbiu zaprosiła chętnych uczniów powiatu gliwickiego do udziału w konkursie literackim. Kilkoro uczniów naszej szkoły podjęło się trudnego zadania napisania opowiadania lub wiersza o wdzięcznej tematyce, bo dotyczącej marzeń.

W kategorii uczniów klas V i VI zwyciężyła praca Pauliny Kaszek z klasy Vc „Marzenia jako źródło szczęścia. Przygody młodego Jana”.

Wyniki konkursu z powodu pandemii ogłoszono dopiero w wakacje.

Gratulujemy sukcesu!

1-10 of 306