Dydaktyka‎ > ‎Klasy 1 - 3‎ > ‎

klasa 2b

wychowawca klasy mgr Anna Klar

Strażacy z wizytą w naszej klasie

opublikowane: 17 lut 2020, 05:24 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 17 lut 2020, 05:25 ]

W piątek 03.01.2020 r. uczniów klasy 2b odwiedzili dzielni strażacy. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy dotyczącej bezpiecznych zachowań w czasie gier i zabaw w pomieszczeniach zamkniętych oraz na wolnym powietrzu, m.in.: na zamarzniętych akwenach, ślizgawkach, torach saneczkowych. 

Strażacy poruszyli też ważne zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową i prozdrowotną. Dzieci dowiedziały się m.in. co to jest czad i jakie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Zdobyły wiedzę o potrzebie posiadania w pomieszczeniach mieszkalnych czujników czadu. 

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami i wynieśli wiele praktycznych wiadomości z tego spotkania.

Zastosowane nowoczesnej technologii - tablica interaktywna

opublikowane: 17 lut 2020, 03:57 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 17 lut 2020, 03:57 ]

https://photos.app.goo.gl/vHePi41DRUkjj4vdA
Uczniowie klasy 2b często korzystają na zajęciach lekcyjnych z tablicy interaktywnej. Jej zastosowanie daje dzieciom wiele korzyści. To interesujący dla nich styl nauczania i nowe doświadczenie. 

Lekcje, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, są ciekawsze, pozwalają uczniom wchodzić w fizyczne interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów i tym podobnych za pomocą rąk. Są dla dzieci pasjonującą przygodą i podróżą po świecie nauki, a także oferują wyjątkowe możliwości. W formie bezpiecznej zabawy dzieci mogą przyswajać wiedzę szybciej, łatwiej i przyjemniej. 

Uczniowie klasy 2b na zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej są szczególnie zainteresowani treściami nauczania i bardzo zaangażowani. Tego typu urządzenie pozwala nauczycielowi przeprowadzić zajęcia w dynamiczny sposób i pomaga prezentować treści kształcenia w interesujący oraz wielozmysłowy sposób.

1-2 of 2