Dydaktyka‎ > ‎Klasy 1 - 3‎ > ‎

klasa 1b

wychowawca klasy mgr Ilona Skomra


Strażacy z wizytą w naszej klasie

opublikowane: 17 lut 2020, 05:23 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 17 lut 2020, 05:23 ]

W piątek 03.01.2020 r. uczniów klasy 1b odwiedzili dzielni strażacy. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy dotyczącej bezpiecznych zachowań w czasie gier i zabaw w pomieszczeniach zamkniętych oraz na wolnym powietrzu, m.in.: na zamarzniętych akwenach, ślizgawkach, torach saneczkowych. 

Strażacy poruszyli też ważne zagadnienia związane z szeroko pojętą profilaktyką przeciwpożarową i prozdrowotną. Dzieci dowiedziały się m.in. co to jest czad i jakie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia. Zdobyły wiedzę o potrzebie posiadania w pomieszczeniach mieszkalnych czujników czadu. 

Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami i wynieśli wiele praktycznych wiadomości z tego spotkania.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

opublikowane: 17 lut 2020, 04:26 przez Katarzyna Rakowicz   [ zaktualizowane 17 lut 2020, 04:26 ]

https://photos.app.goo.gl/d466izUTgFeiCVQQ8
Ile lat ma Święty Mikołaj? - to jedno z wielu pytań, które zadali uczniowie klas pierwszych Świętemu podczas spotkania na Zamku w Starych Tarnowicach. Dzieci poznały historię tego zabytkowego obiektu, prowadzone przez grupę Elfów. Napisały list do Mikołaja, przygotowały bożonarodzeniowe ozdoby, ubrały choinkę ukrytymi w komnatach bombkami i wypiły herbatkę w kuchni Pani Mikołajowej. A jak Wasze przygotowania do tegorocznych mikołajek?

1-2 of 2