Dydaktyka

MSP nr 6 została otwarta 1 września 1971 roku. Mury szkoły opuściło wielu znakomitych uczniów, którzy dzisiaj przyprowadzają tu swoje dzieci. Szkoła usytuowana jest na osiedlu 1000-lecia blisko miejsca zamieszkania uczniów. Jest to o tyle istotne, gdyż zapewnia uczniom pełne bezpieczeństwo w drodze z domu do szkoły. Dodatkowo bezpieczeństwo zapewnia uczniom zainstalowany system monitoringu, a także automatycznie zamykane drzwi wejściowe. Z kolei gwarancją wysokiej jakości pracy szkoły, są zdobywane certyfikaty - "Szkoła z klasą" oraz "Szkoła ucząca się".  

Posiadamy 17 sal lekcyjnych, 2 nowoczesne pracownie komputerowe, świetlicę, dobrze wyposażoną bibliotekę z dostępem do Internetu, salę gimnastyczną,salkę rekreacyjną, przestronne jasne korytarze, dużo terenu zielonego wokół szkoły oraz nowoczesny obiekt sportowy (otwarty w grudniu 2009 r.), składający się z boiska do piłki ręcznej i futsalu, wielofunkcyjnego boiska do piłki koszykowej i piłki siatkowej oraz tenisa ziemnego, bieżni okólnej o długości 200 metrów, skoczni w dal, rzutni do pchnięcia kulą.

DZIECI w naszej szkole czują się dobrze i BEZPIECZNIE, ponieważ czuwają nad nimi wyspecjalizowani nauczyciele, wychowawcy i pedagog szkolny. Naszych uczniów uczymy przede wszystkim: kultury, szacunku, tolerancji, wiary we własne możliwości, odpowiedzialności.

Absolwent "Szóstki":

ma poczucie własnej wartości,
jest otwarty,
odpowiedzialny,
ciekawy świata,
ma poczucie humoru.